Lucca

Lucca je elegantní město. Toto starobylé město založené etrusky. Již v 12. století získala Lucca samostatnost. Kromě pár let kdy byla pokořena Pisou si Lucca udržovala samostatnost a to do roku 1805. Lucca jak v minulosti tak i v dnešní době je významným zemědělským centrem.

 


Co je určitě na Lucce nepřehlednutelné jsou její renesanční hradby z 16.-17. století. 4km dlouhý prstenec místy až 12 metrů vysokých hradeb chránil město. Dnes láká turisty, kteří z hradeb mohou koukát na střechy starého města. Místní zase využívají 4km okruh k odpočinku a sportování.

Lucca

foto:Lucca


Celá Lucca je hodně elegantní, dlážděné ulice plné butiků dávají Lucce trošku jiný ráz, než jsou jiné města v Toskánsku. Náměstí Piazza Anfiteatro, je považováno za jedno z nejkrásnějších náměstí. Náměstí je oválné a je plné kaváren. Oválne je díky tomu že vzniklo na místě kde stávalo římský amfiteatr. Katedrála Cattedrale di San Martino Vás určitě taky nadchne. Katedrála je z počátku 11. století v románském stylu a interiéry jsou přestavěny v 14.-15. století v gotickém stylu. V katedrále se určitě podívejte na Volto Santo (doslova svatá tvář) Je to jednoduše zhotovené zobrazení Krista v životní velikosti. Každoročně se Volto Santo nese ulicemi Luccy v noci, kdy je osvětlena loučemi a pochodněmi a to 13. září rok co rok.

Piazza Anfiteatro

foto: Piazza Anfiteatro jedno z nejmalebnějších náměstí v toskánsku

V Lucce se narodil v roce 1858 Giacomo Puccini, po studiích v Miláně si pronajal dům 15 km od Luccy a to u jezera Torre del Lago. Z tohoto domu je dnes muzeum. http://www.giacomopuccini.it/index_inglese.htm

 

Nejlepší poznávací zájezdy do Toskánska

Fotky Luccy

Lucca
Lucca
katedrála Catedrale di San Martino
katedrála Catedrale di San Martino
katedrála
katedrála
Lucca kolotoč
Lucca kolotoč
hradby Luccy
hradby Luccy
na hradbách Luccy
na hradbách Luccy
Piazza Anfiteatro
Piazza Anfiteatro