Viareggio

Viereggio je nejjižnějším italským letoviskem v riviérovém stylu. Viereggio je oblíbeným prázdinovým letovisko. Většina města je v secesním stylu a největšího rozkvětu Viareggio zažilo v 20. a 30. letech minulého století. Leží na toskánském pobřeží, které se jmenuje Versilia. Viareggio to jsou pláže, borové lesy a krásný pohled na Apuánské Alpy. Svými 62 000 obyvately je největším městem Versilie.

Zajímavosti ve Viareggio
Pláže
Pobřeží je lemováno zlatými písčitými plážemi. Z velké části jsou tyto pláže soukromé a za pronájem dvou lehátek a slunečníku zaplatíte v průměru 25 EUR. Za to získate i zázemí soukromé pláže, jako jsou kabinky na převlékaní, WC. Na začátku pláže jsou kavárničky, restaurace, bary, tkeré vytvářejí krásnou secesní promenádu. V jižní části je volná přírodní pláž, kde se nic neplatí, je to jedna z nejkrásnějších pláží v Toskánsku.

Karneval ve ViaregeggiuVe Viereggiu se každoročně pořádá druhý největší karneval v Itálii Carnevalo di Viareggio. První karneval ve Viareggiu proběhl již v roce 1873.Dominantou karnevalového průvodu jsou obří alegorické vozy, vezoucí velké lepenkové sochy. Tyto sochy jsou rozpohybovány. Karneval probíhá kolem masopustu, tzn. někdy v únoru. Přesně se to dovíte na oficialních stránkáchkarnevalu.http://viareggio.ilcarnevale.com/ Lepší obrázek si uděláte když se podívate na video.La Cittadella di CarnevaleVětšiná lidí cestuje do Toskánska v letních měsících. Takže samotný karneval v Viareggiu neuvidí. Když do města přijedete, tak by jste měli zajít do Cittadely, která je pár kilometrů od města. Cittadella di Carnevale jsou to velké hangáry seřazené v elipsovitém tvaru, kde jsou uskladněny velké vozy s papírovými figurami. Tyto velké alegorické vozy se zde i vyrábějí, takže možná budete svědky vzniku nového vozu. Vstupné bylo v době tohoto článku zdarma. http://viareggio.ilcarnevale.com/luoghi/la-cittadella/

Pokud nechcete vyjíždět z města, nebo se chcete dovědět o karnevalu něco víc, tak zajděte do

Museo del CarnevaleV muzeu se dovíte jak se vyráběhí obří velké sochy, nebo masky. Taky se dovíte něco o historii karnevalu.

Ubytováni ViareggioDíky oblíbenosti pláží je ve Viareggiu hodně možností kde se ubytovat. Kromě několika dobrých kempů je zde přes 120 hotelů a hodně apartmánů. Stačí si jen vybrat z bohaté nabídky.