Toskánsko mapa

Mapa Toskánska v tomto průvodci zahrnuje místa o kterých se můžete dočíst na těchto stránkách. Mapa je stále rozšiřována o další nová místa, které stojí za návštěvu. V budoucnosti přibudou informace i o ubytovacích možnostech v Toskánsku o restauracích. Jen to bude chvíli trvat. Mapa je rozkliknutelná, takže pokud Vás nějaký symbol zaujme, třeba v tom že je na trase vašeho výletu do Toskánska, tak si můžete značku rozkliknout a kouknout na bližší informace o daném místě.


View Toskánsko Itálie in a larger map

Pokud hledáte tip na nějakou vhodnou papírovou mapu Toskánska. Tak přidám vlastní zkušenost. Já jsem po Toskánsku cestoval s mapou Itálie, která je přiložena k průvodci Bedekr Itálie. Mapa to není nejpodrobnější, ale pro základní orientaci stačí. Bedekr popisuje i mnoho měst a míst v Toskánsku a u některých jsou i mapy měst. Pro lepší orientaci po Toskánsku mi zase pomohly mapy v Průvodci po Toskánsku a Umbarii od nakladatelství Lonely Planet. V dnešní době je již k dostáni kniha Florencie a Toskánsko od vydavatelství Lonely Planet, měl jsem možnost do této knihy nahlédnout a mapky jednotlivých regionů v Toskánsku, ale i historických center měst jsou v tomto průvodci opravdu dobře zpracovány. Takže můj tip pokud pojedete do Toskánska vlastním autem je pořídit si mapu Itálie, aby jste věděli jak jet po dalnicích, než přijedete do Toskánska, popřípadě pokud se budete chtít kouknout i mimo Toskánsko. A k tomu si koupit knihu Florencie a Toskánsko od Lonely Planet. Tato kniha vám bude dobrým průvodcem, protože informace v knize a tipy jsou opravdu přínosné pro každého cestovatele. 

 

Turistická mapa Toskánska

Jedna z novinek, která mnoho lidí neví, je ta že na českých stránkách mapy.cz můžete prohlížet turistické mapy z "celého" světa. Takže i Toskánska. Viz odkaz výše. Stačí si jen mapu přiblížit. Nelekejte se že trasy jsou jen červené. V Itálii jsou jen červené značky a jednotlivé trasy jsou číslovany, což je trošku nepřehledné, hlavně na větších křižovatkách, ale myslím, že si na to zvyknete. Myslím, že pomoci mapy.cz budete schopní si naplánovat vaše výlety. Samozřejmě že v specialních obchodech naleznete i klasické turistické mapy, ale pokud nevíte do jakých míst jít, pak by jsem Vám raději doporučil malou knížečku Severní Toskánsko - Turisticky průvodce Rother. V teto knížečce naleznete 50 tipů na turistický výlet i s popisem trasy, náročností, časovou náročností a hlavně malou mapou s trasou.