Nejkrásnější pláže Toskánska

V tomto článku naleznete tipy na čtyři nejkrásnější pláže v Toskánsku, na kterých nemusíte nic platit. Většiná pláží v Itálii je zpoplatněna. Většina pobřeží lemuje několik řad lehátek se slunečníky. Ty si můžete můžete za pár EUR pronajmout. Pokud nechcete platit, tak se Vám budou určitě hodit náš seznam nejkrasnějších pláží v Toskánsku. Pokud máte rádi moře a plánujete se ubytovat v Toskánsku, tak Vám tento seznam může pomoci při rozhodováni kde se ubytovat. Od těchto pláží určitě nečekejte klid a liduprázdno. V Leccioně kde jsem byl, bylo v TOP sezonu hodně lidí.
 

La LeccionaLecciona je jedna z mála pláží, která si zachovala svůj přírodní ráz. Písečné duny přecházejí volně do borovicového přírodního parku. Dál od moře jsou duny posety žlutými květy rostlin Helichrysového druhu, které v odpoledních hodinách celou pláž krásně provoní. Blízkost Vierregia je idealní pro noční pokračováni dne v barech a restauracích.
 

Marina di Cecina


O Marinu di Cecinu se tvrdí, že v tomto letovisku ne nejčístější moře v Toskánsku. Vetšina pláží v Marina di Cecino je plná lehátek, pláže zadarmo naleznete jižně pod tímto letoviskem. Zaparkujte u silnice a projděte borovicovým lesem k moři. Cestou lesem si užijete měkého koberce z jehličí. Večer můžete navštívit bary a restaurace v Marina di Cecina. Průvodci doporučují i ovoce od místních farmářů.
 

Buca delle FatePokud hledáte klid, čisté moře a nevyhlédavate písčité pláže. Tak pro Vás by mohla být Buce delle Fate. Skalnaté zálivy naleznete na sever od města Populonia. Zaparkujte na silnici vedoucí z Populonia na sever a projděte lesem k moři. Cesta k moři je zde náročnější než u jiných pláží. Ale klid, čistá voda a výhled na ostrov Elbu stojí za to. Při hledání pláže nejezděte daleko na sever poloostrovu Pimboina, protože tam jsou prudké skály, po kterých se k moři nedá slézt. Obrázek si můžete udělat na fotgrafiích hradu Castelo di Populiona, který můžete navštívit. Viz stránky tohoto hradu. http://www.castellodipopulonia.it/
 

Cala ViolinaNejkrásnější pláž v zálivu Follonica. Cala Violina se nachází asi 10 km jižně od Follonicy. Pláž je z hodně jemného písku, který obsahuje křemen a když po této pláži chodíte a je ve vašem okolí klid, tak uslyšíte zvuk houslí, který budete svou chůzí vytvářet. Pláž není tak velká, takže ve vrcholné sezoně zde může být poměrně dost lidí. Fotky i přesný popis jak se dostat na pláž naleznete http://www.tuttomaremma.com/calaviolina.htm