Města a místa

V toskánsku najdete snad vše na co si coby turista vzpomenete. Hory, moře, pláže, nádhernou vlnitou zemědělskou krajina, dobré jídlo a pití, přívětivé lidi a to nejhlavnější nádherné města, městečka a vesnice. V kterých naleznete mnoho světoznámých památek, ale i neznámých romantických zakoutí, které se Vám určitě vryjí do paměti podobně, jak se to stalo při toulkách po Toskánsku i mě. 

 

 

 

Následující města, městečka či vesnice, zde zmiňuji kvůli tomu, že mě osobně zaujala a každé je něčím jiné. Proto Vám vřele doporučuji tyto místa navštívit. Na některé Vám bude stačit pár hodin, v některé jako je Florencie, Pisa, nebo Siena si zaslouží vašeho času mnohem víc. Pojďme se v kostce podívat na jednotlivé města.

Florencie

Jednoznačně největším turistickým magnetem v toskánsku je Florencie. Je to největší město, ale co je důležitější Florencie byla v minulosti bohatým městem a to hlavně díky vlivnému rodu Medici. Největší slávu zažilo město v době renesance. V městě je obrovské množství renesančních památek. Také je zde jedna z nejznamnějších galerií na světě Ufizzi. 

Víc o Florencii ...

Florencie

foto: Florencie

Pisa

Druhým nejnavštěvovanějším městem v toskánsku je Pisa. Toto město namá tolik památek jako Florencie, má jich možná méně než Siena o které budu psát později. Nicméně má jednu z nejznámnějších staveb na světě. A tou jé šikmá věž. Kdo by neznal a na nějakém obrázku neviděl tuto slavnou věž? Při návštěvě Pisy, doporučuji neskončit jen na náměstí zázraků u šikmé věže, ale doporučuji navštívit i arabskou čtvrť za řekou Arno. Víc o Pise ...

Pisa

foto: Pisa

Siena

Já by jsem Sienu přirovnal středověkému sídlišti, všchny domy jsou z cihel, které se pálí v blízkosti Sieny, takže celé město je v jedné barvě. V minulosti bahaté město po staletí soupeřilo s Florencii. Až do doby, kdy došlo v  stříbrných dolech blízko Sieny stříbro. Od té doby sila a vliv Sieny upadal. To byla katastrofa pro místní, ale pro zachovalost města toto bylo požehnáním. Dalším požehnáním je to, že během druhé světové války nebyla Siena bombardována. Proto dnes můžem obdivovat dokonale zachovalé město. Víc o Sieně ...

Siena

foto: Siena

Nejlepší poznávací zájezdy do Toskánska

V Toskánsku je mnoho dalších nádherných měst, městeček a vesnic které stojí za návštěvu, ty nejzajímavější najdete na těchto stránkách. Všechny jsem osobně navštívil a z vlastní zkušenosti je mohu doporučit.