dovolená Toskánsko

Uvažujete kde jet na dovolenou a hledáte dobré tipy. Tak vězte že jeden dobrý tip jste zrovna nalezli. Zajeďte si na dovolenou do Toskánska. Určitě jste již o Toskánsku slyšeli, nebo jste slyšeli o turistických atrakcí z Toskánska a nevěděli jste, že jsou z Toskánska. Kdo by neznal jednu z nejznámějších staveb na světě Šikmou věž v Pise, nebo sochu Davida a Florencii. Ona historie se v Toskánsku často psala, vždyť renesance vzešla z již zmiňované Florencie.

Krása Toskánska ovšem není pouze v historii. Toskánsko má totiž i moře a převážně písčité pláže, jsou po zásluze vyhledávany turisty z celého světa. A když se na své dovolené nedokážete představit jak ležíte u moře a opalujete se, nebo coby návštěvník památek a muzeií tak i v tomto případě Vás Toskánsko dokáže uspokojit překrásnou krajinou, přírodou, horami, dobrým jídlem, vínem. Možná to je klišé které čtete v každém letáčku u každé turistické destinace, ale z osobní zkušenosti vím že Toskánsko je opravdu nádherné. Sám jsem na dovolené v Toskánsku několikrát byl a o své zkušenosti a Tipy se snažím s Vámi podělit v tomto průvodci po Toskánsku. Však koukněte na jiné články a sami suďte. Dle mého je idealní Toskánsko poznat z vícero stran a tak na své dovolené v Toskánsku doporučuji střídat slunění se u moře s krásnými středověkými městečky a městy, které se často nalézají na úchvatných místech a dotvářejí už tak nádhernou krajinu. Pokud nemáte rádi moře, ale rádi se koupete, můžete klidně strávit dovolenou v nějakém modreně rekonstruovaném apartmánu, jehož součastí bude nádherný bazén a výhled do krajiny. Nebo můžete navštívit termální lázně. Pokud máte spíše rádi turistiku, tak se vám budou líbit toskánské hory, kde se těží bílý mramor.

Do Toskánska se většinou s cestovními kancelářemi jezdí vlastní dopravou - autem. Doba jízdy je kolem 10 hodin.  Většina čechů jede přes Brennerský průsmyk. Ale pohodlně se dá do Toskánska jeti přes Villach.